Powłoka ceramiczna

 
Powłoki ceramiczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą trwale zabezpieczyć nadwozia swoich samochodów – obojętnie czy ktoś dopiero kupił nowe auto i chce zachować idealny stan na długi czas, czy pragnie poprawić wygląd używanego samochodu.

Dzięki powłoce ceramicznej ten efekt osiągnąć można na innym poziomie, niż stosując chociażby tradycyjny wosk. Powłoka tworzy niejako barierę ochronną, która odgradza lakier od niekorzystnych dla niego substancji. W zimie drogi intensywnie posypywane są substancjami chemicznymi, które niszczą lakier. W lecie pyłki i soki, które wydzielają drzewa również mogą spowodować pogorszenie jego stanu. Dzięki powłoce ceramicznej lakier jest przed tymi substancjami chroniony. Samochód chroniony jest również przed powstawaniem mikro uszkodzeń mechanicznych.

Stosowanie powłoki ceramicznej nie tylko chroni nadwozie, ale również pomaga zapewnić mu doskonały wygląd. Powłoka gwarantuje efekt hydrofobowy, który „odpycha” wodę i brud, dzięki czemu samochód dłużej pozostaje czysty i błyszczący. Efekt ten pozwala utrzymać odpowiednią prezencję nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Powłoką ceramiczną pokryć można lakier, felgi, szyby, skórzaną tapicerkę, reflektory, elementy plastikowe i metalowe.

Odpowiednio pielęgnowana powłoka może zachować swoje właściwości do 5 lat.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią ochronę lakieru?

Trzeba mieć świadomość, iż celem aplikacji powłok i folii ochronnych jest nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim wydłużenie żywotności pojazdu. Od kilkunastu lat na terenie Unii Europejskiej obowiązują restrykcyjne przepisy zabraniające producentom samochodów stosowania lakierów chemoutwardzalnych, które zostały zastąpione lakierami wodnymi. O ile wspomniana dyrektywa korzystnie wpływa na ochronę środowiska, to nie bez znaczenia jest fakt, iż lakiery wodne są obecnie bardziej miękkie i mniej odporne na czynniki zewnętrzne, których w codziennym użytkowaniu samochodu nie sposób uniknąć. Ponadto również grubość lakierów uległa zmniejszeniu co znacznie ogranicza możliwość ich regeneracji.
Dlatego warto zapewnić powłoce lakierniczej dodatkową ochronę – specjaliści pracujący w naszym salonie z pomocą najnowszych technologii mogą zabezpieczyć poszczególne elementy pojazdu nawet do 10 lat. Warto podkreślić,
że powłoki oraz folie przez nas stosowane są silnie związane 
z powierzchnią lakieru bez wnikania w jego strukturę.
To istotne o tyle, że część podobnych rozwiązań skutkuje trwałym połączeniem materiału ochronnego z lakierem, na tyle trwałym, że jego usunięcie potrafi być bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.
 W przypadku nowych samochodów aplikacja niesprawdzonych produktów może skutkować naruszeniem gwarancji producenta na powłokę lakierniczą. Powłoki lub folie nakładane w naszym salonie - choć silnie powiązane z lakierem – można usunąć z wykorzystaniem mało inwazyjnych środków, więc nie ma ryzyka utraty gwarancji.

Powłoki ceramiczne najnowszej generacji


Stosujemy powłoki PREMIUM różnych producentów:
 • ECHELON Zen-Xero Hybryda 9H
 • Gtechniq Crystal Serum 9H
 • AQUA Ceramic 9H
 • Ceramic PRO 9H
 • Gyeon MOHS+
Okres zabezpieczenia od 2 do 7 lat.
Zadaniem powłok ochronnych jest zabezpieczanie lakieru przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, które niekorzystnie wpływają na jego stan.
 • Należą do nich:
 • promieniowanie UV
 • kwaśne deszcze
 • ptasie odchody
 • sól drogowa
 • żywice
 • asfalt
 • chemia samochodowa (płyny stosowane np. na myjniach),
 • oksydacja, a także drobne zarysowania.

W praktyce powłoka zapewnia:
 • efekt hydrofobowy (odpychanie cząsteczek wody),
 • ochronę przed blaknięciem i zmatowieniem lakieru,
 • zdecydowanie szybsze mycie auta oraz łatwe utrzymywanie pojazdu w czystości,

Ponadto, dzięki powłoce o wiele sprawniej pójdzie nam usuwanie z maski oraz zderzaka uporczywych plam po owadach. Warto wspomnieć również o walorach estetycznych, gdyż ceramiczne powłoki nadają lakierowi szklistości i połysku, a jego kolor staje się głębszy.

Powłoka zaprojektowana specjalnie do felg aluminiowych


Felgi z aluminium mają ogromny wpływ na wygląd samochodu, są również wyjątkowo narażone na “pracę” w nieprzyjaznym środowisku i zabrudzenia takie jak smoła czy pył hamulcowy. Poza tym, wysoka temperatura sprawia, że wytwarzany przy hamowaniu brud przywiera do felg jeszcze mocniej.
Powłoka na felgi aluminiowe jest powłoką ochronną zaprojektowaną tak by sprostać tym trudnym warunkom. Preparat jest hybrydą specjalnie dobranych polimerów, które tworzą na powierzchni felgi grubą i trwałą warstwę konieczną do zabezpieczenia przed zabrudzeniami i ułatwiająca ich czyszczenie.
d

Powłoka Ochronna na Lampy


Obecnie przy produkcji reflektorów wykorzystuje się poliwęglan zamiast szkła ponieważ umożliwia on tworzenie lamp o zróżnicowanych kształtach, a reflektory stały się ważnym elementem designu samochodu. Niszczenie i matowienie warstwy specjalnego lakieru zabezpieczającego jest postrzegane jako słaba strona lamp z poliwęglanu. Fabrycznie reflektory zabezpieczone są specjalnymi lakierami o podwyższonej odporności na promienie UV. Mimo tego nie da się uniknąć całkowicie ich wpływu na powłokę ochronną, a jej stan z czasem ulega pogorszeniu
Powłoki ochronne na reflektory wymagają odpowiedniej grubości warstwy, takiej która nada odpowiednią fizyczną ochronę przy jednoczesnym mocnym wygładzeniu powierzchni nie powodującym żadnych zmatowień czy załamań.
Stosowana przez nas powłoka przedłuża żywotność oryginalnej warstwy ochronnej oraz ułatwia usuwanie owadów oraz innych zanieczyszczeń wpływając tym samym na idealny wygląd i przeźroczystość.
a
b

Powłoka na Tapicerkę Skórzaną


Istniejące powłoki szklane stosowane na lakierowanych powierzchniach tworzą mocną powłokę szkła, której głównym zadaniem jest funkcja ochronna. Jednakże, jeżeli całkowicie skrystalizuje się ona na powierzchni skóry, nie jest w stanie poradzić sobie z jej elastycznością, prowadząc do pękania i łuszczenia powłoki. W naszym salonie stosujemy powłoki nie krystaliczne o specjalnej strukturze dopasowanej do elastyczności skóry, która zachowuje jej naturalną porowatość. Ponadto chroni wrażliwą powierzchnię skóry przed brudem z dużą siłą ochronną szkła. Głównym zadaniem powłoki jest zabezpieczenie przed wniknięciem barwników w strukturę skóry oraz łatwa pielęgnacja.
c

Zapewnij sobie idealną widoczność w każdych warunkach


upełnie nowy system powłok o niezwykłej trwałości, hydrofobowości i zdolności do rozpraszania kropli wody, która gwarantuje doskonałą widoczność co stanowi podstawę bezpiecznej jazdy .
Perfekcyjna gładkość powłoki na szybie ma jeszcze jedną zaletę –znacznie ogranicza tarcie wycieraczek o szybę , co skutkuje ich dłuższą żywotnością.
Co istotne – powłoka zachowuje swoje właściwości przez około milion cykli wycieraczek.

Powłoka na Listwy Ozdobne


Białe naloty powstające w wyniku stosowania zbyt agresywnej chemii oraz uszkodzenia mechaniczne to największe problemy związane z wyglądem listew i elementów chromowych, które są niezwykle istotne z punktu widzenia estetyki całego samochodu.
Istniejące powłoki ochronne stosowane dla powierzchni lakierowanych są ścierane niedługo po aplikacji. W związku z tym, istnieje granica grubości warstwy która pozostaje na powierzchni. Produkt używany w naszym salonie do został zaprojektowany wyłącznie do zabezpieczanie listew z aluminium lub ze stali nierdzewnej i jest rozwijany w unikalnej formule, przez brak konieczności ścierania i właściwościom samo-wyrównywania, umożliwia nałożenie grubej warstwy ochronnej.Zachowuje piękny wygląd części nadając im znakomity połysk.

FAQ

1Co to jest folia ochronna PPF?
Jest to bezbarwna ochrona lakieru PPF występująca w dwóch odmianach: standard i platinum. Łączy w sobie wytrzymałość i trwałość, jednocześnie będąc całkowicie niewidoczną i jednolitą z powierzchnią ochronianej karoserii.
2W jakim celu się ją stosuje?
Folia PPF jest wykorzystywana jako zabezpieczenie i ochrona lakieru auta! Folię ochronne można zastosować na dowolny element lakierowany w aucie. Stosuje się ją również na lampy czołowe, lusterka, klamki czy na powierzchnie wykonane z karbonu i piano Black.
3Jakie są korzyści z ochrony lakieru folią?
Folia chroni lakier przed odpryskami, zarysowaniami i plamami spowodowanymi przez drobne kamienie, warunki środowiskowe, sól drogową, środki chemiczne, oleje, zwierzęta, codzienną eksploatację pojazdu, jak również przed niewłaściwymi technikami mycia. folie ochronne są bardzo łatwe w pielęgnacji. Przez wiele lat dają głębię połysku, podobnie jak świeżo położony lakier. Są niemal niewidoczne.
4Jak postępować w przypadku zarysowania powierzchni foli?
W przypadku ewentualnego pojawienia się zarysowań powierzchni, należy delikatnie podgrzać ich obszar przy użyciu suszarki, aby przywrócić pierwotną gładkość warstwy wierzchniej.
5Czy folie ochronne PPF można wielokrotnie odrywać?
Folia PPF może być wielokrotnie zdejmowana i ponownie instalowana bez widocznego zniszczenia, czy też uszkodzenia kleju.
6Czy podczas aplikacji folii ochronnych PPF demontowane są poszczególne elementy karoserii?
Nie. Wykluczamy demontaż elementów nadwozia, a tym samym ewentualne ich uszkodzenie. Wykonanie oklejenia z wykorzystaniem folii ochronnej możliwe jest na każdym pojeździe. Najbardziej popularne modele aut mogą nawet korzystać z gotowych szablonów, które gotowe są do użycia na konkretnych elementach, co ułatwia oklejanie auta folią. Jeżeli szablony nie są dostępne dla danego typu pojazdu, konieczne jest ich dopasowanie. Nie ma też konieczności zabezpieczania całego auta. Najważniejsze są takie elementy, jak maska, zderzaki, lusterka i błotniki.
7Jak postępować z pojazdem oklejonym folią ochronną PPF?
O nadwozie oklejone z wykorzystaniem folii ochronnej PPF dba się podobnie jak o każde inne auto, można zatem korzystać z myjni samochodowych. Dobrze jest używać także dedykowane preparaty, które nie tylko bezpiecznie czyszczą folię, ale także ją konserwują. Warto jednak pamiętać, że każde, nawet minimalne uszkodzenie powierzchni folii ochronnej PPF będzie powodowało konieczność wymiany.
8Czy folia ochronna PPF może się odklejać?
Nie! Przy prawidłowej aplikacji w profesjonalnym Studiu i przez wykwalifikowany personel po odpowiednich szkoleniach folia nie będzie się odklejała. Ponadto folie ochronne PPF mają zdolność do samoregeneracji. Nawet głębokie i wyraźne uszkodzenia powierzchni niwelują się pod wpływem ciepła samoczynnie dzięki samonaprawczym właściwościom folii.
9Jak folia ochronna PPF wpłynie na wygląd auta?
Zupełna transparentność. Folia poza pełną ochroną lakieru na wszelkie uszkodzenia jest całkowicie niewidoczna i w pełni przezroczysta. Jedynym efektem wizualnym jest pogłębienie koloru i odświeżenie wizerunku samochodu. Lakier pięknie błyszczy, jest łatwiejszy w pielęgnacji i odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Montaż folii ochronnych PPF nie ujmuje estetyce wyglądu samochodu i nie zmienia barwy lakieru.
10Czy folię ochronną PPF da się usunąć?
Tak. Wewnętrzna strona folii pokryta jest w pełni bezpiecznym klejem akrylowym. Folię można usunąć bez negatywnych konsekwencji dla lakieru nawet po upływie kilku lat od jej nałożenia. Po jej usunięciu odsłonięty zostaje lakier w nienaruszonym stanie. Najbezpieczniejszym sposobem na usunięcie folii ochronnej PPF z pojazdu jest podniesienie jej i pociągnięcie do siebie pod kątem 45 stopni. Przy niższych temperaturach pomocne może być ogrzanie lub zastosowanie pary. Umożliwia to usunięcie pozostałości kleju z powierzchni.
11Czy powierzchnie pokrytą folią ochronną PPF można myć i woskować również na myjniach samochodowych?
Tak, samochód po aplikacji folii można bez przeszkód woskować i poddawać innym zabiegom pielęgnacyjnym. Folia ochronna PPF jest odporna na wszelkiego rodzaju kosmetyki i środki pielęgnacyjne dla samochodów. Przede wszystkim jednak jest ona odporna na środki, które zawierają rozpuszczalniki, dzięki czemu umożliwia stosowanie niemalże wszystkich płynów i past pielęgnujących, jak również chemicznych środków na myjniach automatycznych. Nie polecamy jednak myć aut pokrytych folią ochronną PPF na myjniach automatycznych, gdyż gdyż rysują one lakier i znajduję się na nich brud z innych mytych aut oraz stosowana jest tam intensywna chemia. Zdecydowanie lepszym wyborem są myjnie bezdotykowe.
12Jaka jest trwałość folii ochronnych PPF?
Stosując folie do ochrony lakieru PPF Twoje auto może wyglądać jak nowe przez długie lata. Żywotność folii ochronnych PPF waha się od kilku do kilkunastu lat w zależności od wybranego produktu. Na folie bezbarwne PPF udzielana jest gwarancja producenta na żółknięcie i pęknięcia po jej instalacji. Pewne jest również, że jeśli właściciel dba i pielęgnuje samochód, folia nigdy nie utraci swej przejrzystości, nie zżółknie, a auto zawsze będzie wyglądało świeżo a regularne serwisowanie folii ochronnych PPF w znaczny stopniu wpłynie na przedłużenie jej żywotności.

Chcesz abyśmy zajęli się też Twoim samochodem?
Skontaktuj się z nami.

515 191 505
ul. Pomorska 502, 92-735 Łódź

Kup teraz

Detailing Łódź - Carnauba Auto Detailing Łódź

Firma Carnauba Auto Detailing Łódź powstała z myślą o kierowcach, którym zależy na kompleksowym odświeżeniu i zabezpieczeniu całego pojazdu. Oferujemy usługi: detailingu, autodetailingu, auto - detailingu, zakładania folii ochronnych PPF, oklejania auta, polerownia lakieru, zakładania powłok ceramicznych i powłoki ceramicznej, usuwania wgnieceń, wyciągania wgnieceń oraz zmiany koloru auta głównie na terenie miasta Łodzi, gminy Łódź oraz okolicach Łodzi. Siedziba naszej firmy znajduje się w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 502. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących hasłach: detailing Łódź, auto detailing Łódź, autodetailing Łódź, folie ochronne PPF Łódź, oklejanie auta Łódź, polerowanie lakieru Łódź, powłoka ceramiczna Łódź, powłoki ceramiczne Łódź, usuwanie wgnieceń Łódź, wyciąganie wgnieceń Łódź, zmiana koloru auta Łódź, folia ochronna na samochód Łódź, powłoka ochronna na auto Łódź, powłoka ochronna na samochód Łódź. Carnauba Auto Detailing Łódź w katalogu Gwiazdor