Folie ochronne PPF


Dlaczego folie ochronne PPF?


Folie ochronne (inaczej zwane foliami PPF – Paint Protection Film) uznawane są bezkompromisowo za najlepsze zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi spośród dostępnych na rynku. Są niesamowicie trwałe, a okres ich przydatności wynosi nawet do 10 lat. Są wyjątkowo odporne (grubość nawet do 200mikronów), przy tym całkowicie niewidoczne, a zarazem stanowią najlepsze rozwiązanie dla właścicieli pojazdów, dla których najważniejszą rzeczą jest ochrona przed otarciami, zarysowaniami, zadrapaniami i odpryskami lakieru.

Co więcej, proces zabezpieczenia auta foliami ochronnymi jest całkowicie odwracalny, umożliwiając ich usunięcie bez jakiejkolwiek szkody dla powłoki lakierniczej nawet po kilku latach od aplikacji. Samochód po usłudze zabezpieczenia folią nie wymaga specjalnych czynności pielęgnacyjnych i bez przeszkód poddawać go można tradycyjnemu myciu.

Folie poliuretanowe przygotowujemy indywidualnie na elementy nadwozia. Pracujemy w 90% przypadków na wykrojnikach tzw. formatkach, które są przygotowywane poprzez cyfrowy skan 3D elementów nadwozia pod daną markę, model auta. Praca na wycinanych komputerowo formatkach, pozwala nam ograniczyć do minimum ryzyko, które jest związane z cięciem folii na gotowych elementach.

Folia ochronna systematycznie konserwowana, a czassem nawet dodatkowo zabezpieczana, gwarantuje dożywotni estetyczny wygląd pojazdu i najwyższą możliwą ochronę, co przekłada się na uzyskanie najwyższej wartości pojazdu na długie lata.

Folia wykazuje doskonałe właściwości ochronne przed czynnikami zewnętrznymi w tym: promieniowaniem UV wpływającym na blaknięcie lakieru, szkodliwymi odczynami zasadowymi i kwaśnymi pochodzenia organicznego i nieorganicznego oraz drobnymi zarysowaniami, otarciami i odpryskami. Jedną z najbardziej spektakularnych właściwości folii, jest jej zdolność do samoregeneracji – powstałe uszkodzenia ulegają samoczynnej naprawie pod wpływem czasu i ciepła.

Folie ochronne PPF – produkty PREMIUM


( Xpel, PremiumShield, Llumar, 3M i inne)


- Ochrona przed zarysowaniami i otarciami
- Zdolność do samoregeneracji
- Ochrona przed chemią i związkami organicznymi
- Spektakularny blask
- Zupełna transparentność
- Ochrona przed promieniowaniem UV

PAKIETY PPF

Oczywiście wszystkie nasze poniższe pakiety dla folii ochronnych możecie dowolnie konfigurować – zapraszamy do kontaktu.

Pakiet MINI

Pakiet MINI jest najprostszym pakietem ochronnym. Jako podstawowy pakiet zabezpieczenia gwarantuje ochronę przed zarysowaniami tylko w najbardziej newralgicznych i narażonych na uszkodzenia i zarysowania miejscach.

Pakiet MINI to zabezpieczenie :
- reflektorów
- lusterek
- wnęk klamek
- słupki B (środkowe – Piano Black)
- parapet bagażnika (górna część zderzaka tylnego)


Pakiet BASIC

Pakiet BASIC to zabezpieczenie :
- zderzak przedni
- reflektorów
Pakiet BIKINI

Pakiet instalacji folii Bikini obejmuje oklejanie przedniej części samochodu, czyli zakres Basic poszerzony o ochronę maski i błotników. Pakiet ten zabezpiecza aż 75% narażonych na uszkodzenia miejsc, przy dużej atrakcyjności cenowej. Rozwiązanie to jest możliwe, ze względu na mniejszą ilość wykorzystanych produktów.

W pakiecie Bikini zabezpieczamy zderzak, który jest stale narażony na otarcia parkingowe, 1/3 błotników, 1/3 maski, reflektory, lusterka oraz wnęki klamek, czyli miejsca, gdzie powstaje najwięcej odprysków podczas jazdy.

Przy wyborze pakietu Bikini należy wspomnieć, że krawędź folii delikatnie odznacza się na masce i błotnikach, czyli tam, gdzie nie są one oklejone w całości, tak jak w pakiecie Full Front, dlatego dla osób, które cenią sobie przede wszystkim walory estetyczne, polecamy pakiety Full Front oraz Complete.

Pakiet BIKINI to zabezpieczenie :
- 1/3 maski
- 1/3 błotników
- zderzak zderzaka
- reflektorów
- lusterek
- wnęki klamek


Pakiet BIKINI możemy rozszerzyć o dodatkowe elementy do zabezpieczenia tj.
- progi wewnętrzne
- krawędzie drzwi
- słupki B i C (środkowe i tylne – Piano Black)
- parapet bagażnika (górna część zderzaka tylnego)


Pakiet FULL FRONT

Pakiet instalacji folii Full Front obejmuje całkowite, dokładne zabezpieczenie przedniej części samochodu. Można nazwać go pakietem estetycznym, ponieważ folia jest całkowicie transparentna i niewidoczna na masce.

Pakiet Full Front to optymalne zabezpieczenie lakieru samochodu, które sięga niemożliwej granicy 100%! Zakres pakietu Full Front obejmuje cały przód samochodu: zderzak, błotniki, maskę, reflektory, lusterka, wnęki klamek, górną część tylnego zderzaka.

Dodatkowo, można zabezpieczyć folią ochronną progi zewnętrzne, progi wewnętrzne, krawędzie drzwi, górną część tylnego zderzaka, słupki B i C, oraz ramę szyby czołowej. Należy wspomnieć, że tak szeroka ochrona zabezpiecza pojazd nie tylko przed zadrapaniami lakieru podczas jazdy czy promieniowaniem UV, lecz także przed drobnymi uszkodzeniami parkingowymi.

Pakiet FULL FRONT to zabezpieczenie :
- całej maski
- błotników przednich
- zderzaka przedniego
- reflektorów


.
Pakiet FULL FRONT możemy rozszerzyć o dodatkowe elementy do zabezpieczenia tj.
- progi zewnętrzne
- rama szyby czołowej
- progi wewnętrzne
- krawędzie drzwi
- słupki B i C (środkowe i tylne – Piano Black)


Pakiet FULL FRONT PLUS – najbardziej popularny

Pakiet instalacji folii ochronnej Full Front PLUS obejmuje powyższy pakiet Full Front rozszerzony o zabezpieczenie takich elementów jak: - słupki A - front dachu (ok.20cm) - słupki B


Pakiet COMPLETE

Najbardziej luksusowe i całościowe zabezpieczenie samochodu to pakiet Complete. Pakiet ten gwarantuje i zapewnia autu całkowitą ochronę, nie tylko przed uszkodzeniami doznanymi w trakcie jazdy, lecz także przed mechanicznymi urazami, oraz otarciami parkingowymi.  Wybierając pakiet ochronny Complete dostajecie gwarancję, że wszystkie elementy w Twoim samochodzie uzyskają optymalne zabezpieczenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami: mechanicznymi i chemicznymi, ochronę przed promieniowaniem UV, całkowitą transparentność, czyli niewidoczność folii, która przy odpowiedniej pielęgnacji posłuży na całe lata użytkowania pojazdu.

Rekomendowane dla:

Samochodów nowych i luksusowych w celu ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Rozwiązanie dedykowane w szczególności właścicielom nowych pojazdów i pojazdów luksusowych, którym zależy na zachowaniu idealnego stanu lakieru.

Samochodów używanych w celu ochrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi, po uprzedniej renowacji lakieru. Aplikacja folii pozwala na zachowanie efektów prac detailingowych aż do jej usunięcia.
Opcje dodatkowe:

Każdy powyższy Pakiet (oczywiście oprócz Complete) możemy dodatkowo uzupełnić o wybrane indywidualne potrzeby zabezpieczeń dodatkowych:
- progi zewnętrzne
- progi wewnętrzne
- rama szyby czołowej
- ranty drzwi
- słupki A, B, C
- lusterka
- wnęki klamek
- półka bagażnika (parapet)
- front dachu (20-30cm)

FAQ

1Co to jest folia ochronna PPF?
Jest to bezbarwna ochrona lakieru PPF występująca w różnych odmianach: i jakościach. Łączy w sobie wytrzymałość i trwałość, jednocześnie będąc całkowicie niewidoczną i jednolitą z powierzchnią ochronianej karoserii.
2W jakim celu się ją stosuje?
Folia PPF jest wykorzystywana jako zabezpieczenie i ochrona lakieru auta! Folię ochronne można zastosować na dowolny element lakierowany w aucie. Stosuje się ją również na lampy czołowe, lusterka, klamki czy na powierzchnie wykonane z karbonu i piano Black.
3Jakie są korzyści z ochrony lakieru folią?
Folia chroni lakier przed odpryskami, zarysowaniami i plamami spowodowanymi przez drobne kamienie, warunki środowiskowe, sól drogową, środki chemiczne, oleje, zwierzęta, codzienną eksploatację pojazdu, jak również przed niewłaściwymi technikami mycia. folie ochronne są bardzo łatwe w pielęgnacji. Przez wiele lat dają głębię połysku, podobnie jak świeżo położony lakier. Są niemal niewidoczne.
4Jak postępować w przypadku zarysowania powierzchni foli?
W przypadku ewentualnego pojawienia się zarysowań powierzchni, należy delikatnie podgrzać ich obszar przy użyciu suszarki, aby przywrócić pierwotną gładkość warstwy wierzchniej.
5Czy folie ochronne PPF można wielokrotnie odrywać?
Folia PPF może być wielokrotnie zdejmowana i ponownie instalowana bez widocznego zniszczenia, czy też uszkodzenia kleju.
6Czy podczas aplikacji folii ochronnych PPF demontowane są poszczególne elementy karoserii?
Nie. Wykluczamy demontaż elementów nadwozia, a tym samym ewentualne ich uszkodzenie. Wykonanie oklejenia z wykorzystaniem folii ochronnej możliwe jest na każdym pojeździe. Najbardziej popularne modele aut mogą nawet korzystać z gotowych szablonów, które gotowe są do użycia na konkretnych elementach, co ułatwia oklejanie auta folią. Jeżeli szablony nie są dostępne dla danego typu pojazdu, konieczne jest ich dopasowanie. Nie ma też konieczności zabezpieczania całego auta. Najważniejsze są takie elementy, jak maska, zderzaki, lusterka i błotniki.
7Jak postępować z pojazdem oklejonym folią ochronną PPF?
O nadwozie oklejone z wykorzystaniem folii ochronnej PPF dba się podobnie jak o każde inne auto, można zatem korzystać z myjni samochodowych. Dobrze jest używać także dedykowane preparaty, które nie tylko bezpiecznie czyszczą folię, ale także ją konserwują. Warto jednak pamiętać, że każde, nawet minimalne uszkodzenie powierzchni folii ochronnej PPF będzie powodowało konieczność wymiany.
8Czy folia ochronna PPF może się odklejać?
Nie! Przy prawidłowej aplikacji w profesjonalnym Studiu i przez wykwalifikowany personel po odpowiednich szkoleniach folia nie będzie się odklejała. Ponadto folie ochronne PPF mają zdolność do samoregeneracji. Nawet głębokie i wyraźne uszkodzenia powierzchni niwelują się pod wpływem ciepła samoczynnie dzięki samonaprawczym właściwościom folii.
9Jak folia ochronna PPF wpłynie na wygląd auta?
Zupełna transparentność. Folia poza pełną ochroną lakieru na wszelkie uszkodzenia jest całkowicie niewidoczna i w pełni przezroczysta. Jedynym efektem wizualnym jest pogłębienie koloru i odświeżenie wizerunku samochodu. Lakier pięknie błyszczy, jest łatwiejszy w pielęgnacji i odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Montaż folii ochronnych PPF nie ujmuje estetyce wyglądu samochodu i nie zmienia barwy lakieru.
10Czy folię ochronną PPF da się usunąć?
Tak. Wewnętrzna strona folii pokryta jest w pełni bezpiecznym klejem akrylowym. Folię można usunąć bez negatywnych konsekwencji dla lakieru nawet po upływie kilku lat od jej nałożenia. Po jej usunięciu odsłonięty zostaje lakier w nienaruszonym stanie. Najbezpieczniejszym sposobem na usunięcie folii ochronnej PPF z pojazdu jest podniesienie jej i pociągnięcie do siebie pod kątem 45 stopni. Przy niższych temperaturach pomocne może być ogrzanie lub zastosowanie pary. Umożliwia to usunięcie pozostałości kleju z powierzchni.
11Czy powierzchnie pokrytą folią ochronną PPF można myć i woskować również na myjniach samochodowych?
Tak, samochód po aplikacji folii można bez przeszkód woskować i poddawać innym zabiegom pielęgnacyjnym. Folia ochronna PPF jest odporna na wszelkiego rodzaju kosmetyki i środki pielęgnacyjne dla samochodów. Przede wszystkim jednak jest ona odporna na środki, które zawierają rozpuszczalniki, dzięki czemu umożliwia stosowanie niemalże wszystkich płynów i past pielęgnujących, jak również chemicznych środków na myjniach automatycznych. Nie polecamy jednak myć aut pokrytych folią ochronną PPF na myjniach automatycznych, gdyż gdyż rysują one lakier i znajduję się na nich brud z innych mytych aut oraz stosowana jest tam intensywna chemia. Zdecydowanie lepszym wyborem są myjnie bezdotykowe.
12Jaka jest trwałość folii ochronnych PPF?
Stosując folie do ochrony lakieru PPF Twoje auto może wyglądać jak nowe przez długie lata. Żywotność folii ochronnych PPF waha się od kilku do kilkunastu lat w zależności od wybranego produktu. Na folie bezbarwne PPF udzielana jest gwarancja producenta na żółknięcie i pęknięcia po jej instalacji. Pewne jest również, że jeśli właściciel dba i pielęgnuje samochód, folia nigdy nie utraci swej przejrzystości, nie zżółknie, a auto zawsze będzie wyglądało świeżo a regularne serwisowanie folii ochronnych PPF w znaczny stopniu wpłynie na przedłużenie jej żywotności.

Chcesz abyśmy zajęli się też Twoim samochodem?
Skontaktuj się z nami.

515 191 505
ul. Pomorska 502, 92-735 Łódź

Detailing Łódź - Carnauba Auto Detailing Łódź

Firma Carnauba Auto Detailing Łódź powstała z myślą o kierowcach, którym zależy na kompleksowym odświeżeniu i zabezpieczeniu całego pojazdu. Oferujemy usługi: detailingu, autodetailingu, auto - detailingu, zakładania folii ochronnych PPF, oklejania auta, polerownia lakieru, zakładania powłok ceramicznych i powłoki ceramicznej, usuwania wgnieceń, wyciągania wgnieceń oraz zmiany koloru auta głównie na terenie miasta Łodzi, gminy Łódź oraz okolicach Łodzi. Siedziba naszej firmy znajduje się w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 502. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących hasłach: detailing Łódź, auto detailing Łódź, autodetailing Łódź, folie ochronne PPF Łódź, oklejanie auta Łódź, polerowanie lakieru Łódź, powłoka ceramiczna Łódź, powłoki ceramiczne Łódź, usuwanie wgnieceń Łódź, wyciąganie wgnieceń Łódź, zmiana koloru auta Łódź, folia ochronna na samochód Łódź, powłoka ochronna na auto Łódź, powłoka ochronna na samochód Łódź. Carnauba Auto Detailing Łódź w katalogu Gwiazdor