Powłoka ceramiczna

 
Powłoki ceramiczne są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą trwale zabezpieczyć nadwozia swoich samochodów – obojętnie czy ktoś dopiero kupił nowe auto i chce zachować idealny stan na długi czas, czy pragnie poprawić wygląd używanego samochodu.

Dzięki powłoce ceramicznej ten efekt osiągnąć można na innym poziomie, niż stosując chociażby tradycyjny wosk. Powłoka tworzy niejako barierę ochronną, która odgradza lakier od niekorzystnych dla niego substancji. W zimie drogi intensywnie posypywane są substancjami chemicznymi, które niszczą lakier. W lecie pyłki i soki, które wydzielają drzewa również mogą spowodować pogorszenie jego stanu. Dzięki powłoce ceramicznej lakier jest przed tymi substancjami chroniony. Samochód chroniony jest również przed powstawaniem mikro uszkodzeń mechanicznych.

Stosowanie powłoki ceramicznej nie tylko chroni nadwozie, ale również pomaga zapewnić mu doskonały wygląd. Powłoka gwarantuje efekt hydrofobowy, który „odpycha” wodę i brud, dzięki czemu samochód dłużej pozostaje czysty i błyszczący. Efekt ten pozwala utrzymać odpowiednią prezencję nawet przy niekorzystnych warunkach pogodowych. Powłoką ceramiczną pokryć można lakier, felgi, szyby, skórzaną tapicerkę, reflektory, elementy plastikowe i metalowe.

Odpowiednio pielęgnowana powłoka może zachować swoje właściwości do 5 lat.

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią ochronę lakieru?

Trzeba mieć świadomość, iż celem aplikacji powłok i folii ochronnych jest nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim wydłużenie żywotności pojazdu. Od kilkunastu lat na terenie Unii Europejskiej obowiązują restrykcyjne przepisy zabraniające producentom samochodów stosowania lakierów chemoutwardzalnych, które zostały zastąpione lakierami wodnymi. O ile wspomniana dyrektywa korzystnie wpływa na ochronę środowiska, to nie bez znaczenia jest fakt, iż lakiery wodne są obecnie bardziej miękkie i mniej odporne na czynniki zewnętrzne, których w codziennym użytkowaniu samochodu nie sposób uniknąć. Ponadto również grubość lakierów uległa zmniejszeniu co znacznie ogranicza możliwość ich regeneracji.
Dlatego warto zapewnić powłoce lakierniczej dodatkową ochronę – specjaliści pracujący w naszym salonie z pomocą najnowszych technologii mogą zabezpieczyć poszczególne elementy pojazdu nawet do 10 lat. Warto podkreślić,
że powłoki oraz folie przez nas stosowane są silnie związane 
z powierzchnią lakieru bez wnikania w jego strukturę.
To istotne o tyle, że część podobnych rozwiązań skutkuje trwałym połączeniem materiału ochronnego z lakierem, na tyle trwałym, że jego usunięcie potrafi być bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe.
 W przypadku nowych samochodów aplikacja niesprawdzonych produktów może skutkować naruszeniem gwarancji producenta na powłokę lakierniczą. Powłoki lub folie nakładane w naszym salonie - choć silnie powiązane z lakierem – można usunąć z wykorzystaniem mało inwazyjnych środków, więc nie ma ryzyka utraty gwarancji.

Powłoki ceramiczne najnowszej generacji


Stosujemy powłoki PREMIUM różnych producentów:
  • ECHELON Zen-Xero Hybryda 9H
  • Gtechniq Crystal Serum 9H
  • AQUA Ceramic 9H
  • Ceramic PRO 9H
  • Gyeon MOHS+
Okres zabezpieczenia od 2 do 7 lat.
Zadaniem powłok ochronnych jest zabezpieczanie lakieru przed wieloma czynnikami zewnętrznymi, które niekorzystnie wpływają na jego stan.
  • Należą do nich:
  • promieniowanie UV
  • kwaśne deszcze
  • ptasie odchody
  • sól drogowa
  • żywice
  • asfalt
  • chemia samochodowa (płyny stosowane np. na myjniach),
  • oksydacja, a także drobne zarysowania.

W praktyce powłoka zapewnia:
  • efekt hydrofobowy (odpychanie cząsteczek wody),
  • ochronę przed blaknięciem i zmatowieniem lakieru,
  • zdecydowanie szybsze mycie auta oraz łatwe utrzymywanie pojazdu w czystości,

Ponadto, dzięki powłoce o wiele sprawniej pójdzie nam usuwanie z maski oraz zderzaka uporczywych plam po owadach. Warto wspomnieć również o walorach estetycznych, gdyż ceramiczne powłoki nadają lakierowi szklistości i połysku, a jego kolor staje się głębszy.

Powłoka zaprojektowana specjalnie do felg aluminiowych


Felgi z aluminium mają ogromny wpływ na wygląd samochodu, są również wyjątkowo narażone na “pracę” w nieprzyjaznym środowisku i zabrudzenia takie jak smoła czy pył hamulcowy. Poza tym, wysoka temperatura sprawia, że wytwarzany przy hamowaniu brud przywiera do felg jeszcze mocniej.
Powłoka na felgi aluminiowe jest powłoką ochronną zaprojektowaną tak by sprostać tym trudnym warunkom. Preparat jest hybrydą specjalnie dobranych polimerów, które tworzą na powierzchni felgi grubą i trwałą warstwę konieczną do zabezpieczenia przed zabrudzeniami i ułatwiająca ich czyszczenie.
d

Powłoka Ochronna na Lampy


Obecnie przy produkcji reflektorów wykorzystuje się poliwęglan zamiast szkła ponieważ umożliwia on tworzenie lamp o zróżnicowanych kształtach, a reflektory stały się ważnym elementem designu samochodu. Niszczenie i matowienie warstwy specjalnego lakieru zabezpieczającego jest postrzegane jako słaba strona lamp z poliwęglanu. Fabrycznie reflektory zabezpieczone są specjalnymi lakierami o podwyższonej odporności na promienie UV. Mimo tego nie da się uniknąć całkowicie ich wpływu na powłokę ochronną, a jej stan z czasem ulega pogorszeniu
Powłoki ochronne na reflektory wymagają odpowiedniej grubości warstwy, takiej która nada odpowiednią fizyczną ochronę przy jednoczesnym mocnym wygładzeniu powierzchni nie powodującym żadnych zmatowień czy załamań.
Stosowana przez nas powłoka przedłuża żywotność oryginalnej warstwy ochronnej oraz ułatwia usuwanie owadów oraz innych zanieczyszczeń wpływając tym samym na idealny wygląd i przeźroczystość.
a
b

Powłoka na Tapicerkę Skórzaną


Istniejące powłoki szklane stosowane na lakierowanych powierzchniach tworzą mocną powłokę szkła, której głównym zadaniem jest funkcja ochronna. Jednakże, jeżeli całkowicie skrystalizuje się ona na powierzchni skóry, nie jest w stanie poradzić sobie z jej elastycznością, prowadząc do pękania i łuszczenia powłoki. W naszym salonie stosujemy powłoki nie krystaliczne o specjalnej strukturze dopasowanej do elastyczności skóry, która zachowuje jej naturalną porowatość. Ponadto chroni wrażliwą powierzchnię skóry przed brudem z dużą siłą ochronną szkła. Głównym zadaniem powłoki jest zabezpieczenie przed wniknięciem barwników w strukturę skóry oraz łatwa pielęgnacja.
c

Zapewnij sobie idealną widoczność w każdych warunkach


upełnie nowy system powłok o niezwykłej trwałości, hydrofobowości i zdolności do rozpraszania kropli wody, która gwarantuje doskonałą widoczność co stanowi podstawę bezpiecznej jazdy .
Perfekcyjna gładkość powłoki na szybie ma jeszcze jedną zaletę –znacznie ogranicza tarcie wycieraczek o szybę , co skutkuje ich dłuższą żywotnością.
Co istotne – powłoka zachowuje swoje właściwości przez około milion cykli wycieraczek.

Powłoka na Listwy Ozdobne


Białe naloty powstające w wyniku stosowania zbyt agresywnej chemii oraz uszkodzenia mechaniczne to największe problemy związane z wyglądem listew i elementów chromowych, które są niezwykle istotne z punktu widzenia estetyki całego samochodu.
Istniejące powłoki ochronne stosowane dla powierzchni lakierowanych są ścierane niedługo po aplikacji. W związku z tym, istnieje granica grubości warstwy która pozostaje na powierzchni. Produkt używany w naszym salonie do został zaprojektowany wyłącznie do zabezpieczanie listew z aluminium lub ze stali nierdzewnej i jest rozwijany w unikalnej formule, przez brak konieczności ścierania i właściwościom samo-wyrównywania, umożliwia nałożenie grubej warstwy ochronnej.Zachowuje piękny wygląd części nadając im znakomity połysk.

FAQ

1Co to jest powłoka ceramiczna?
Powłoki ceramiczne są to preparaty służące do zabezpieczania samochodu. Główną zaletą powłok jest ich trwałość.
2Jak działa powłoka ceramiczna?
Powłoki ceramiczne składające się z tlenków krzemu i tytanu powstają przy użyciu nanotechnologii, dzięki której aplikowane cząsteczki wnikają głęboko w strukturę lakieru, która wbrew pozorom jest porowata i trwale wiążą się z nią, tworząc jednolitą, gładką warstwę na powierzchni auta. Powłoka nakładana jest w postaci płynnej, po czym dochodzi do jej utwardzenia. Skrystalizowana warstwa skutecznie zabezpiecza karoserię przed różnego rodzaju uszkodzeniami i oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Cały proces aplikacji powłoki zabezpieczającej trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu godzin, w zależności od specyfiki usługi.
3Czy powłoka chroni lakier przed rysami?
Tak, jednak nie jest to ceramiczny pancerz czy zbroja chroniąca przed zarysowaniami od gwoździ czy ostrych krzaków. Powłoka uchroni nas przed powstawaniem drobnych rys podczas poprawnego mycia czy też osuszania samochodu, a głównym jej zadaniem jest ograniczenie przywierania brudu oraz zapewnienie wysokiego połysku i szklistości.
4Czy powłokę trzeba myć?
Tak, pomimo że powłoka mocno ogranicza przyklejanie się brudu do lakieru, ten dalej będzie się brudził, lecz w dużo mniejszym stopniu. Zabezpieczony lakier będzie łatwy do umycia, a sam proces zajmie zdecydowanie mniej czasu. Do mycia potrzebny będzie tylko szampon o neutralnym pH oraz delikatna rękawica z owczej wełny lub mikrofibry. Mycie ręczne będzie wymagane znacznie rzadziej, a do utrzymania nienagannego wyglądu wystarczy nam mycie bezdotykowe.
5Czy powłoka ceramiczna wpływa na fabryczną gwarancję na lakier?
Nie. Powłoki wiążą się na wierzchniej warstwie lakieru nie ingerując w głąb jego struktury, posiadają właściwości samooczyszczania, utwardzają powierzchnię, podbijają szklistość oraz głębię koloru. W wielu przypadkach, posiadają właściwości antykorozyjne, tym samym zabezpieczają i wzmacniają powierzchnię lakierniczą.
6Czy o powłokę trzeba dbać?
Tak, choć cały proces ogranicza się do regularnego mycia delikatnymi detergentami oraz okresowych przeglądów. We własnym zakresie należy pamiętać o usuwaniu owadów czy ptasich odchodów. Te nie usunięte na czas mogą powodować plamy lub nawet wżery w powłoce/lakierze.
7Czy mogę myć auto na myjniach bezdotykowych?
Jak najbardziej – jest to nawet wskazane. Powłoka ceramiczna znacznie ułatwia mycie samochodu, korzystanie z myjni bezdotykowych jest wtedy szybkie, tanie i proste. W zależności od potrzeb zalecamy płukanie ostatnim programem lub uprzednio mycie mikroproszkiem jeżeli lakier jest mocno zabrudzony. Zachęcamy do korzystania z takich myjni raz na 1-2 tygodnie. Kategorycznie odradzamy korzystanie z dostępnych tam szczotek do felg/lakieru.
8Czy mogę korzystać z myjni szczotkowych?
Absolutnie nie. Bez względu na to jaki materiał został użyty do stworzenia szczot myjących, jest to proces, który definitywnie będzie rysował i uszkadzał lakier oraz powłokę. Wżarty w szczoty brud oraz stała siła docisku będą systematycznie degradować wygląd powierzchni. Negatywne skutki myjni szczotkowej będą widoczne już po pierwszym użyciu.
9Jaka ochronę gwarantuje powłoka ceramiczna?
Jeśli zdecydujesz się na nałożenie powłoki ceramicznej, na lakierze Twojego samochodu pojawi się przezroczysta dodatkowa warstwa o grubości 2-3 mikronów. Tworzy ona idealną izolację lakieru od działania wszelkich czynników zewnętrznych jak drobne uszkodzenia mechaniczne, wszelkiego rodzaju drobne rysy i zadrapania. Izolowany jest też przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych takich, jak kwaśne deszcze, promieniowanie UV, które stopniowo zmienia barwę lakieru. Dzięki dodatkowej ochronie sól drogowa czy soki z drzewa nie będą stanowiły zagrożenia dla twojego auta. Nie będą się więc pojawiać odpryski i rdza, co implikuje często bardziej lub mniej kosztowne poprawki lakiernicze.
10Co to jest powłoka hydrofobowa?
Powłoka ceramiczna jest w istocie warstwą hydrofobową. To znaczy, że ma takie działanie, że odpycha brud i cząsteczki wody z powierzchni lakieru. Dzięki regularnej konserwacji powłoki ceramicznej efekt zabiegu utrzymuje się nawet do pięciu lat. Przed szkodliwym działaniem zewnętrznych czynników możemy ochronić nie tylko sam lakier, ale i felgi, uszczelki czy szyby. Tak więc konserwacji możesz poddać cały samochód. Nie musisz już się martwić o tak częste wizyty w myjni ani o woskowanie auta.
11Czy powłoka ceramiczna chroni przed korozją?
Tak. powłoka dobrze łączy się z lakierem, stanowiąc barierę nie do przejścia dla szkodliwych czynników przyśpieszających korozję.
12Jaki wpływ ma powłoka ceramiczna na wygląd pojazdu?
Powłoka ceramiczna to nie tylko zabieg wpływający na cechy użytkowe, ale także estetykę pojazdu. Lakier zdecydowanie mocniej się błyszczy i wygląda jak nowy nawet w przypadku samochodów użytkowanych przez wiele lat.
13Jak powłoka wpływa na odporność lakieru?
Zwiększa podporność nie tylko na wilgoć i zanieczyszczenia, ale także silne substancje chemiczne, wysoką temperaturę oraz promieniowanie UV.
14Jaka jest żywotność powłoki ceramicznej?
Szacuje się, że zadbana powłoka ceramiczna utrzyma się na powierzchni auta nawet przez kilka lat, przez cały ten czas skutecznie chroniąc lakier przed uszkodzeniem.

Chcesz abyśmy zajęli się też Twoim samochodem?
Skontaktuj się z nami.

515 191 505
ul. Pomorska 502, 92-735 Łódź

Kup teraz

Detailing Łódź - Carnauba Auto Detailing Łódź

Firma Carnauba Auto Detailing Łódź powstała z myślą o kierowcach, którym zależy na kompleksowym odświeżeniu i zabezpieczeniu całego pojazdu. Oferujemy usługi: detailingu, autodetailingu, auto - detailingu, zakładania folii ochronnych PPF, oklejania auta, polerownia lakieru, zakładania powłok ceramicznych i powłoki ceramicznej, usuwania wgnieceń, wyciągania wgnieceń oraz zmiany koloru auta głównie na terenie miasta Łodzi, gminy Łódź oraz okolicach Łodzi. Siedziba naszej firmy znajduje się w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 502. W internecie łatwo nas znaleźć po następujących hasłach: detailing Łódź, auto detailing Łódź, autodetailing Łódź, folie ochronne PPF Łódź, oklejanie auta Łódź, polerowanie lakieru Łódź, powłoka ceramiczna Łódź, powłoki ceramiczne Łódź, usuwanie wgnieceń Łódź, wyciąganie wgnieceń Łódź, zmiana koloru auta Łódź, folia ochronna na samochód Łódź, powłoka ochronna na auto Łódź, powłoka ochronna na samochód Łódź. Carnauba Auto Detailing Łódź w katalogu Gwiazdor